Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘2023 Vizyonu’ vurgusu! | Gazete Stalk
e
sv

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘2023 Vizyonu’ vurgusu!

24 Mart 2021 12:08
avatar

gazetestalk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin 7'nci Olağan Büyük Kongresi'nde açıklamalarda bulundu.

AK Parti’nin 7’nci Olağan Büyük Kongresi, “Türkiye için güven ve istikrar” sloganı ile başladı. 

AK Parti, büyük kongrede 2023 yılına hazırlık olarak belirttiği yeni dönemin kadrolarını belirleyecek. Ankara Spor Salonu’nda yapılan kongrede önemli değişikliklerin açıklanması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kongrede yapacağı konuşma için geçen hafta “2023’ün manifestosu olacak” ifadesini kullanmıştı.

GENEL BAŞKANVEKİLİ SAYISI 2’YE ÇIKACAK

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, kongrede yapılacak tüzük değişikliğiyle genel başkanvekili sayısının 2’ye çıkarılacağını belirtti.

Yazıcı, “Büyük bir partiyiz. MKYK üye sayısı 50’den 75’e çıktı. Yedek üye sayısı ise 25’ten 30’a çıkarıldı” dedi. 

“75 KİŞİLİK MKYK İLE YOLA DEVAM EDECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dışarıdaki kalabalığa yaptığı konuşmada çeşitli illerden gelen partilileri selamlayarak, “Önümüzde 2023 var. 2023’e hazır mıyız?” dedi.  

Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

”Saygıdeğer kardeşlerim, sizleri böyle anlamlı bir buluşmada özellikle de kar yağışının tüm mikropları temizli bir anlamlı buluşmada en kalbi duygularla selamlıyorum. Biraz sonra 7. Olağan büyük kongremizi yapacağız. Şu ana kadar kurulduğumuzdan bu yana son olarak üye kayıtlarını istediğimde, üye kayıt sayımız 13 milyon 500 bine ulaştı. Bırakın Türkiye’yi dünyada böyle bir siyasi parti yok. Hamdolsun 1 milyonu aşkın genç üyesiyle yaklaşık 5 milyonu aşkın kadın üyesiyle ve bunun dışında ana kademe üyesiyle dünyada bir başkası yok.

Bugün yapacağımız tüzük tadilatıyla 50 kişilik bir Merkez Karar Yönetim Kurulu değil 75 kişilik bir Merkez Karar Yönetim Kurulu’yla yola devam edeceğiz. Yedek diye bir ifade var o da 35 kişi, onlar da aynen 35 kişiyle beraber çalışacaklar asıl üyeler gibi.”

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Sizlerin şahsında bu devletin büyümesi için gecesini gündüzüne katan herkesi selamlıyorum. Kendisi ve ülkesi için çalışan, üreten, vatan toprağının her karışını alın teriyle sulayan esnafımızı, çiftçimizi her meslekten kardeşimi selamlıyorum. Sizlerin şahsında hangi inançtan, kökenden olursa olsun bu ülkenin 84 milyon insanının hepsini selamlıyorum. Anadolu’yu vatan yapmak için yola çıktığımız günden beri istiklalimiz ve istikbalimiz için canlarını ortaya koyan tüm şehitlerimizi, gazilerimiz bugün de yurt için ve yurt dışında aynı mücadeleyi sürdüren kahramanlarımızı selamlıyorum. 

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla, hesap ve ceza gününün maliki Allah’a mahsustur. Yalnız sana ibadet eder, yalnız senden yardım dileriz. Bizi doğru yola kendilerine nimet verdiklerinin yoluna ilet, sapmışların yoluna değil. Duamızı kabul buyur, elimizi boş çevirme Allah’ım. İnsanlığa, milletimize, ülkemize hizmet mücadelemizin yeni bir safhamızın ilk adımı olarak gördüğümüz bu kongremize de Rabb’imize niyazla başlıyoruz. 

Bugüne kadar hangi mücadeleleri kazanmışsak bu inanç, azim sayesinde gerçekleştirdik. Bundan sonra da ter dökmeye, canımızı ortaya koymaya devam edeceğiz. Eksikten ve yanlıştan münezzih olan sadece Rabbimizdir.  

Sizlerle birlikte bir kez daha yaptıklarımızın ve yapacaklarımızın muhasebesini milletimize arz etmek istiyoruz. 

MHP’ye ve Genel Başkan Sayın Devlet Bahçeli’ye Cumhur İttifakı çatısında bizimle birlikte yürüdükleri için şahsım ve partililerim adına şükranlarımız sunuyorum. Türkiye’yi önce 2023’e sonra da 2053 vizyonuna inşallah Cumhur İttifakı vizyonuyla kavuşturacağız. 

Ekim 2003’teki ilk olağan kongremizde her şey Türkiye için, bu ışık hiç sönmeyecek diyerek yola çıkmıştık. Kasım 2006’daki ikinci olağan kongremizde Türkiye’nin partisi, Türkiye’nin lideri diyerek milletimizle kucaklaşmıştık. 3. olağan kongremizde biz birlikte Türkiyeyiz diyerek ülkemizi kucaklamıştık. Eylül 2012’deki 4. olağan kongremizi büyük millet büyük güç hedef 2023 diyerek taçlandırmıştık. 5. olağan kongremizde 2023 kararlılığımızı tekrar vurgulamıştık. 2018’deki 6. olağan kongremizi millet bir hedef bir diyerek gerçekleştirmiştik. Bugün de inandığın yolda yürü diyerek hazırlandığımız 7. Olağan Kongremizi Türkiye için güven ve istikrar azmiyle topluyoruz. Her büyük kongremizde vizyonumuzu daha ileri taşıdık, hedeflerimizi büyüttük. 

“HER BÜYÜK KONGREMİZDE VİZYONUMUZU DAHA İLERİYE TAŞIDIK”

Bugün de “inandığın yolda yürü” diyerek hazırlandığımız yedinci olağan kongremizi, “Türkiye için güven ve istikrar”  azmiyle topluyoruz.

Her büyük kongremizde vizyonumuzu daha ileriye taşıdık, hedeflerimizi daha büyüttük, eser ve hizmet siyasetimizi daha güçlendirdik.

Biz, siyasetin, sadece geçmişle değil, aynı zamanda bugünle, güncelle de sınırlı kalmaması; yarını, geleceği, umudu kucaklaması gerektiğine inanan bir mefkûreye sahibiz. Yarın diye ifade ettiğimiz büyük ufuk, bizim maziden atiye kurulan köprü dediğimiz, geçmişi ve bugünü de içeren kuşatıcılığa sahiptir.

Bunun için bizim inancımızda umutsuzluk, yani yarından ümidini kesmek, küfre eşdeğer görülmüştür.
Geçmişimizi hakkıyla bilmeden, bugünün hakkını vermeden, geleceği inşa edemeyiz. Türkiye’nin bugün bulunduğu yer, şanlı tarihinin şerefli mirasıyla, geleceği için belirlediği hedefleri arasındaki ince çizginin tam ortasıdır.

Geleceğe ilişkin tasavvurlarımızı anlatırken, söze daima geçmişten başlamamızın sebebi de işte budur.
Büyük rüyalar görmek, bu rüyaların ardından gitmek bize medeniyetimizin emridir. Siyasetin en başta gelen vazifesinin de, milletle birlikte bu rüyaları görmek, umutları canlı tutmak, hedefler koymak suretiyle inşa ve ihya faaliyetinde bulunmak olduğuna inanıyoruz.

“MİLLETİMİZ, YAŞADIĞI ONCA BADİREYE RAĞMEN HEP AYAKTA KALMAYI BAŞARDI”

Milletimiz, yaşadığı onca badireye rağmen hep ayakta kalmayı ve yeniden şahlanışa geçmeyi, bu vasfı sayesinde başarmıştır.

Asırlarca 3 kıta 7 iklimi idare etmiş devletini, 7 düvelin leş kargaları gibi başına üşüşmesiyle kaybeden milletimizin, İstiklal Marşımızda ruh ve vücut bulan zaferinin hikmetini arayanlar, önce buraya bakmalıdır.

Tek parti faşizminden darbe ve vesayet cenderesine, bunların yol açtığı siyasi, sosyal, ekonomik krizlerden, bölgesel ve küresel tehditlere kadar nice zorlu mücadeleyi, yine aynı anlayışla yürüttük.

“BU DEFA FARKLI BİR TÜRKİYE VAR”

Geçtiğimiz 19 yılda, Türkiye’yi demokraside ve kalkınmada dünyanın en ileri ülkeleri seviyesine getirmek için attığımız her adımda, gücümüzü ve cesaretimizi, milletimizin binlerce yıllık bu birikiminden aldık.
Bugün, insanlığın yakın tarihin en önemli sağlık kriziyle boğuştuğu, küresel siyasi ve ekonomik sistemin köklerinden sarsıldığı, yeni arayışların filiz vermeye başladığı bir dönemden geçiyoruz. Ülkemizi ve milletimizi, sürekli kendi iç sıkıntılarıyla meşgul ederek, son iki asırdır bu tür köklü değişimlerin dışında tutanlar, yine aynı oyunun peşindeler. Ama bu defa başaramayacaklar. Çünkü bu defa farklı bir Türkiye var.

Bu defa, kökenine, inancına, meşrebine bakmaksızın 84 milyon vatandaşıyla tek millet diyen bir Türkiye var. Bu defa, rengini şehitlerinin kanından alan bayrağını en tepeye dikmekteki kararını tek bayrak diyerek haykıran bir Türkiye var. Bu defa, vatanının tek bir karışına dahi göz dikenlere dünyayı dar edeceğini tek vatan diyerek ortaya koyan bir Türkiye var.  Bu defa, binlerce yıllık devlet silsilesinin son temsilcisi Cumhuriyetini ilelebet payidar kılmak için tek devlet diyerek canını dişine takan bir Türkiye var.

Bu defa, sadece elindekilere sahip çıkmakla yetinmeyen, yeni küresel siyasi ve ekonomik düzende hak ettiği yeri alma kararlığını 2023 hedefleriyle, 2053 vizyonuyla, 2071 idealiyle gösteren bir Türkiye var.
Bu defa, üzerinde asırlardır sahnelenen senaryoları yırtıp atan, bilhassa da son 8 yıldır önüne kurulan tuzakları birer birer yıkıp geçen, hedeflerinden asla kopmayan bir Türkiye var.

Ellerinden gelse, yağmurlu havada ülkemize bir bardak su vermeyecek olanların her gün karşımıza yeni dayatmalarla çıkmaları, bizi yolumuzdan döndüremedi, döndüremeyecektir.

Türkiye’yi, kendi halkı ve Yunus’un ‘bir ben vardır bende, benden içeri’  deyişinde olduğu gibi temsil ettiği tüm değerler adına, yeni küresel siyasi ve ekonomik düzenin asli unsurlarından biri yapmakta kararlıyız.

“MEDENİYET NÖBETİNİ DEVRALMAYA HAZIRLANIYORUZ”

İnsanlığı; hakkın, hakkaniyetin, adaletin, merhametin, sevginin, huzurun teminatı olacak bir küresel yönetim anlayışıyla buluşturacak medeniyet nöbetini devralmaya hazırlanıyoruz.

İman varsa imkan vardır inancıyla, 21’inci yüzyılın kapılarını, hem milletimiz, hem tüm insanlık için açmak için yola çıkıyoruz. Uzunca bir süredir takip ettiğimiz rotamızın adı olan 2023 hedeflerimizi yeni bir başlangıç haline dönüştürerek, 21’inci yüzyılı ve ötesini kuşatacak büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa ediyoruz.

Dünyanın, karmaşık bir endişe bataklığında çırpındığı şu dönemde, biz insanlık için sayısız imkânlar bahşeden bir hafıza denizinde yol alıyoruz.  İnsanlığın ihtiyacı olduğu tüm fikirlerin ve değerlerin, bizim hafıza hazinemizde var olduğuna inanıyoruz. Teknolojinin insansız bir dünyaya doğru evrilmeye çalışıldığı tarihi yol ayrımında, biz insanın fıtri güzellikleri üzerinden yeni bir dünya düzeni kurulmasına öncülük etmenin sorumluluğuna talibiz. İnşallah bunu başaracağız.

Bugün burada, kendimiz ve tüm insanlık için bu mücadeleyi vermenin ve Allah’ın izniyle başarıya ulaştırmanın ahdiyle bir araya geldik. Şimdi ahdimizi hep birlikte öyle bir tekrarlayalım ki, duyanların kalbindeki pas silinsin, yüreğindeki tereddüt gitsin, gönlündeki aşk harlansın. Tek millet diyor muyuz? tek bayrak diyor muyuz? tek vatan diyor muyuz? tek devlet diyor muyuz? Türkiye için güven ve istikrar diyor muyuz? Büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa ediyor muyuz? Medeniyet nöbetini tekrar devralmaya hazır mıyız?

Ayrıntılar geliyor…

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Mardin eskort bayanlar Didim eskort bayanlar Amasya eskort bayanlar Sinop eskort bayanlar Bayburt eskort bayanlar Yozgat eskort bayanlar Zonguldak eskort bayanlar Uşak eskort bayanlar Bilecik eskort bayanlar Karaman eskort bayanlar Edirne eskort bayanlar Şanlıurfa eskort bayanlar Afyon eskort bayanlar Maraş eskort bayanlar Erzincan eskort bayanlar Giresun eskort bayanlar Düzce eskort bayanlar Yatağan escort bayan Viranşehir escort bayan Safranbolu escort bayan Merzifon escort bayan Ereğli escort bayan Çayırova escort bayan Çarşamba escort bayan Ayvalık escort bayan Kırklareli masaj salonu Kastamonu masaj salonu Giresun masaj salonu Erzurum masaj salonu Erzincan masaj salonu Edirne masaj salonu Çorum masaj salonu Aksaray masaj salonu porno izle zenci porno milf porno mature porno lezbiyen porno grup porno gay porno anal porno amatör porno porno brazzers pornhub redtube rokettube xhamster xnxx xvideos youporn Kapaklı escort bayan Kilimli escort bayan Termal escort bayan Korgan escort bayan Burhaniye escort bayan Of escort bayan Şehzadeler escort bayan Marmaris escort bayan Karaköprü escort bayan Dulkadiroğlu escort bayan Keşap escort bayan Turhal escort bayan Suşehri escort bayan Yerköy escort bayan Oba escort bayan Malkara escort bayan Gozlu escort bayan Gelibolu escort bayan Perşembe escort bayan Edremit escort bayan